Temat: Gdzie warto zarejestrować domenę?

Gdzie warto zarejestrować domenę? Wiem, że taka opcja jest w GVO, ale na jednym z nagrań Jacka Dudzica usłyszałem, że domenę polską warto rejestrować na polskich stronach. Wpisałem w google rejestracja domeny i dało mi to kilka stron. Niezbyt dobrze się w tym orientuję, dlatego proszę o poradę na jaką stronę mam wejść, aby zarejestrować domenę z końcówką pl i ta domena na zawsze pozostała na mój użytek.

Dzięki i pozdrawiam
Paweł Protaś

2

Odp: Gdzie warto zarejestrować domenę?

Paweł,

po pierwsze nie ma tak że rejestrujesz domene na zawsze. To działa jak abonament rejestrujesz na rok, 2, 5 czy 10 lat - nie wiem dokładnie gdzie i jak ale mozliwe że u każdego rejestratora wyglada to inaczej. W duzych firmach typu az.pl, nazwa.pl czy home.pl wygląda to tak że rejestujesz za śmieszne pieniądze lub wręcz za darmo, a poroku szczęka opada jak przychodzi do przedłużenia, bo to najmniej ponad 100 zł.

Sa też mniejsze, nieznane firmy. Gdzi eopłaty sa "stabilne". nie ma promocji, ale nie jest drogo. Polecam ci zajrzeć tu: http://www.uti.pl/uslugi/domeny/rejestracja/wstep/

dowiesz się więcej. ja Własnie tu teraz mam domeny

3

Zgadzam się z Pawłem przy rejestracji zwracaj uwagę na kwotę za odnowienie (po roku). Z tego co wiem to obecnie najniższe ceny odnowień ma firma OVH.pl. Pozdrawiam

http://proaktywator.pl

4

Na GVO teoretycznie można zarejstrować domenę za 1.99$ na rok z rozszerzeniem .info   Próbowałem to zrobić i po wyborze nazwy domeny system nie przyjmuje loginu i hasła użutkownika   (Already a customer? Log In.). Używałem nazwy i hasła do konta w GVO. Próba wypełnienia środkowego formularza (Create your domain registration information.) też kończy się niepowodzeniem. Czy ktoś zakładał już domenę w GVO i może mi pomóc?

I drugi problem: nie mogę rozszerzyć konta do TYTANIUM. Po rejstracji za 1$ zapłaciłem 99.70$ opłaty rocznej. Czy to stworzyło problem? Próba upgrade'u kończy się komunikatem: "Przepraszam, ale nie jesteśmy w stanie przetworzyć tego zamówienia."

5

Wojtku, teoretycznie tak można zrobić, ale praktycznie to chyba lepiej kupic domenę w polsce, i nie w OVH tylko dlatego że jest tania, ale weź pod uwagę obsługę tego panelu.

Ja zawsze polecam serwis domeny.tv pierwszy rok za 12 zł, później za 70 zł rocznie. I tam nigdy nie ma problemów takich haj OVH.

Na OVH byłem zalogowany juz kilka razy i sam męczyłem się po 2-3 godziny by dodać dnsy, gdzie w domeny tv robisz to w 20 sekund. 

Z tego co pamiętam by przekierować dnsy powinieneś pierwsze dodać domenę na hostingu GVO, a póxniej gdzieś szukać opcji dns w panelu OHV.

Gdyby ktoś potrzebował film jak kupić domenę, i postawić bloga to śmiało pisać, wrzucę film.

Pozdrawiam PrzemekSzczech.pl,  Zapraszam na darmowy kurs obsługi bloga: www.ebiznesstart.pl

6

Ja sobie chwalę domenytanio.pl (i rzeczywiście tak wychodzi wink  do tego wygodny panel zarządzania). mam złe doświadczenia z 1and1.pl niejedną domenę rejestrowałem i konfigurowałem, ale z takim pokrętnym panelem jeszcze nie miałem do czynienia ;P

A teraz pytanie: zazwyczaj hostingodawca sprzedaje konto z udostępnioną subdomeną w jednej z oferowanych/używanych przez niego domen - rozumiem że w GVO/HTP takiego wyboru nie ma i trzeba wykupić osobna domenę aby korzystać z hostingu?

Ostatnio edytowany przez Mr_Sparrow (25 11 2011 03:14:46)

7

Mr_Sparrow napisał/a:

A teraz pytanie: zazwyczaj hostingodawca sprzedaje konto z udostępnioną subdomeną w jednej z oferowanych/używanych przez niego domen - rozumiem że w GVO/HTP takiego wyboru nie ma i trzeba wykupić osobna domenę aby korzystać z hostingu?

W GVO musisz pierwsze dodać swoją domenę, a później możesz robić subdmeny.

Jeśli potrzebujesz instrukcji to masz tu:

Tu masz instrukcję jak kupić domenę, przepiąć DNS na serwer GVO,
później zarejestrować domenę na hostingu, a następnie zainstalować bloga:
http://gvo.ebiznesstart.pl/blog/

Jak robić emaile, przekierowania i subdomeny 
http://gvo.ebiznesstart.pl/hosting/

Pozdrawiam PrzemekSzczech.pl,  Zapraszam na darmowy kurs obsługi bloga: www.ebiznesstart.pl

8

Obecnie na ibc.pl można za darmo zarejestrować 3 domeny na firmę i 1 domenę na osobę fizyczną, przedłużenie po 1 roku z tego co pamiętam 49 zł - warto sprawdzić, osobiście jestem zadowolony smile

Ostatnio edytowany przez JakubKlecki (25 11 2011 21:57:22)

Tylko i wyłącznie netmark.pl. Osobiście polecany przez Pawła Krzywego
14 PLN domena .pl
30 PLN domeny .com , .info  ale przedłużenie też tylko 30 PLN
48 PLN przedłużenie
0  PLN  transfer
Przejrzysty panel, całodobowa obsługa pomocy, ekspresowe przekierowanie DNS.
Konfiguracja DNS dostępna natychmiast po wysłaniu płatności (najszybciej przez zintegrowany panel płatności.pl)
Sam transferuje tutaj wszystkie moje dotychczasowe domeny smile
pozdrawiam