Temat: Problem z wyborem niszy

Witam,

Jestem w strukturze Kyani od jakiegoś czasu, ale niestety stoję w miejscu. Na szkoleniach Jacka czy kogoś innego zawsze jest mowa, żeby działać w jakieś unikalnej niszy, podkategorii jakiejś głównej tematyki.

Cały czas się zastanawiam, jaka nisza może być skuteczna, żeby promować produkty Kyani. Według mnie (nie patrząc na kategorie "marketing sieciowy" "ebiznes" itp., bo tutaj nie mogę się popisać, skoro nic nie zarabiam) są to dwie nisze: "zdrowie" oraz "jedzenie" (jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł proszę o podpowiedź).

I teraz tak. Jest mnóstwo dietetyków, ekspertów w internecie i pewnie nie ma mowy, żebym się przebił w tej tematyce (nie mówiąc już o tym, że to w ogóle mnie nie interesuje). Gdzie nie wejdę na forum o np. zdrowej diecie  tam zawsze pojawiają się osoby, które dosłownie wymiatają wiedzą, jakby uczyli się tego przez całe życie.

Jeden pozytyw mojej sytuacji jest taki, że mam pomysł, ale na razie go nie realizuje, bo nie wiem czy to jest rzeczywiście to, czego ludzie potrzebują. Boję się również tego, że po kilku tygodniach "wypalę się" w tym temacie. Mam już napisane kilka maili w wordzie, ale zamiast na ślepo zakładać bloga, stronę przechwytującą itd., wolałbym żeby ktoś z Was to po prostu sprawdził, czy ten temat ma szansę. Jaki jest to temat, już nie będę pisał na forum, wolałbym kontakt na priv, albo skype.

Proszę o wypowiedzi, pomysły i pomoc. Wszelkie uwagi, krytykę itd. przyjmę, jak to się mówi, "na klatę" smile

2

Odp: Problem z wyborem niszy

Jest dużo więcej możliwości. Zauważ, że "zdrowie" i "jedzenie" to są gigantyczne nisze. O wiele mniejszą będą np, "jagody" albo "tlenek azotu".

Pamiętaj też, że istnieją różne rodzaje blogów i często w wąskich kategoriach nie ma potrzeby publikowania czegoś codziennie pod warunkiem, że zawsze są tam aktualne informacje i blog jest tak skonstruowany, że brak nowych wpisów nie razi.